Matura w 2022 roku z języka angielskiego

Matura z angielskiego może nie należy do najłatwiejszych matur, ale przy dobrym przygotowaniu i wybraniu odpowiednich repetytoriów maturalnych, można ją zdać na sto procent. W poniższym artykule znajdują się vademecum z angielskiego, które pomogą każdemu uczniowi, do przygotowań do matury z angielskiego np. z księgarnią online.

Polonsky. Writing for Matura. Wypowiedzi pisemne na poziomach podstawowym, rozszerzonym i dwujęzycznym- Roman Ociepa

Repetytorium te przygotowuje ucznia do zdania egzaminu ustnego z języka angielskiego na trzech poziomach: podstawowym, rozszerzonym, i na maturę dwujęzyczną. Wszystkie lekcje są zawarte na 120 stronach, a jedna lekcja to jedynie 2 strony. Od samych podstawy, aż powoli, po poziom zaawansowany. Książka zawiera 30 wypracowań, nad którymi uczeń może pracować sam, w klasie, lub na korepetycjach, a także zawiera ona wiele rad i komentarzy w zakresie konstrukcji zdań, gramatyki, budowy akapitu i interpunkcji. Ćwiczenie leksykalne i gramatyczne w formie, które pojawiają się na maturach, na przykład tłumaczenie zdań, pisanie wypracowań, parafrazy i słowotwórstwo.

Teraz matura. Język angielski. Arkusze maturalne. Poziom podstawowy

Program tego podręcznika to ponad 100 stron wypełnionych przykładowymi zadaniami egzaminacyjnymi. Książka zawiera również transkrypcje nagrań dźwiękowych wykorzystanych w kartach pracy, co ułatwia wyłapanie błędów w rozumieniu ze słuchu. Ten podręcznik zawiera łącznie pięć podstawowych egzaminów maturalnych, które pomogą przyszłym maturzystom zbadać i utrwalić wszystkie cztery główne umiejętności językowe. Praktyka w efektywnym rozwiązywaniu zadań i świadomość odmiennych zasad oceniania jest trudna do przecenienia ze względu na specyfikę egzaminów przygotowawczych, które bardzo różnią się od egzaminów szkolnych. Na przykład w zadaniu pisemnym, zazwyczaj liście do przyjaciela, pamiętaj nie tylko o podaniu niezbędnych informacji, odpowiedniej konstrukcji i słownictwie, ale także o odpowiedniej ilości słów.

About the Author

You may also like these