Matura z angielskiego – przydatne materiały dydaktyczne

Matura z języka angielskiego w podstawowej części jest obowiązkowym egzaminem dojrzałości. Aby więc móc cieszyć się uzyskaniem pełnego wykształcenia średniego konieczne jest uzyskanie minimum 30% również z niej. Chociaż znaczna część społeczeństwa coraz lepiej radzi sobie z językiem obcym, to jednak warto przypomnieć sobie wymagany materiał i sprawdzić swoje umiejętności.

Najpopularniejsze książki do matury z j. angielskiego

Wśród bestsellerów w zakresie przygotowywania do matury z języka angielskiego wyróżnia się w szczególności 6 poniższych pozycji:

– Repetytorium maturalne. Język angielski. Poziom rozszerzony+tekst+kod, autor: Bob Hastings, Marta Umińska, Dominika Chandler; 

– Repetytorium maturalne. Język angielski. Poziom B1-B2. Część 1, autor: Małgorzata Cieślak; 

– Repetytorium maturzysty 2022. Język angielski. Poziom podstawowy i rozszerzony, autor: Daniela Maclsaac, Dorota Ciężkowska-Gajda;  

– Matura 2021/2022. Język angielski. Zbiór zadań maturalnych. Poziom podstawowy; 

– Język angielski Repetytorium maturalne 2, autor: Małgorzata Cieślak; 

– Repetytorium maturalne z języka angielskiego, autor: Dariusz Jemielniak,  Marta Fihel, Paweł Rutkowski, Wojciech Jajdejski. 

Przedstawione powyżej pozycje, dadzą możliwość maturzyście sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Ponadto przerobienie zadań — sprawdzenie się w czytaniu, słuchaniu i pisaniu pozwoli Ci ocenić, na jakim poziomie jest Twoje wiedza, jakie tematy należy sobie powtórzyć, z jakiego zakresu brakuje Ci najbardziej słownictwa.

Przygotowanie do matury z języka angielskiego

Przez cały okres nauczania w szkole średniej realizowany jest program nauczania, który obowiązuje również na maturze. Sprawdzane są tu umiejętności maturzysty w trzech głównych kategoriach. Obecnie na rynku wydawniczym istnieje wiele książek, repetytoriów, itp. które pomagają sprawdzić, na jakim poziomie jest Twoja wiedza. Przedstawione wyżej pozycje są tylko przykładowymi i najczęściej wybieranymi. Nie mniej jednak w każdej księgarni, tej w stacjonarnej placówce czy w formie online znajdziesz ich całą gamę. Dlatego z pewnością wybierzesz te idealne dla Ciebie!

About the Author

You may also like these